Main fundraiser photo

Een hulphond voor Nienke om het mogelijke mogelijk te maken

Donation protected
Lieve vrienden, collega's, bekenden en alle anderen met een warm hart,

Graag vraag ik jullie aandacht voor de inzamelactie voor een hulphond voor mijn dochter Nienke (19): een slim, veerkrachtig, zacht en goudeerlijk mens. Een mooi mens met een prachtige droom. Nienke wil heel graag laborant worden. Ze kijkt er naar uit om mee te helpen bij de ontwikkeling van nieuwe medicijnen en zo een bijdrage te leveren aan een betere wereld.

Ze heeft de afgelopen jaren heel hard gewerkt om dit doel te realiseren. Ze heeft met veel inzet en vallen en opstaan haar HAVO diploma gehaald en een aantal vakken op VWO niveau gevolgd. Nienke is nu echter vastgelopen in het pad op weg naar de realisatie van haar droom.

Nienke heeft Autisme Spectrum Stoornis (ASS) waardoor ze snel overprikkeld raakt en nieuwe situaties en omgevingen heel bedreigend voor haar zijn. Ze kan niet goed haar grenzen aangeven en put zichzelf hierdoor geregeld helemaal uit. Ook heeft ze last van angsten die het voor haar bijvoorbeeld onmogelijk maken om mondelinge examens te maken of om intensief samen te werken met andere leerlingen.

Ze heeft haar middelbare school gedaan op de Daaf Geluk school voor speciaal voortgezet onderwijs in Haarlem. Hoewel deze school zich richt op leerlingen met ASS moest Nienke begin van dit schooljaar noodgedwongen stoppen met school, omdat school Nienke niet meer het onderwijs kon bieden dat ze nodig heeft.

De stap van speciaal voortgezet onderwijs naar een reguliere vervolgopleiding is op dit moment te groot voor Nienke. Ondanks het feit dat ze heel erg haar best heeft gedaan, bleek het volgen van onderwijs aan de VAVO (volwassen onderwijs) te belastend voor haar. Ook werken is voor Nienke helaas niet mogelijk door de beperkingen die ze als gevolg van haar ASS ervaart.

Dat betekent dat Nienke op dit moment tot haar grote verdriet noodgedwongen thuis zit zonder school of werk. Haar leven is tot stilstand gekomen en haar wereld wordt steeds kleiner. Veerkrachtig en oplossingsgericht als Nienke is, is ze gaan zoeken wat haar kan helpen om zich te ontwikkelen en een plek te vinden in deze maatschappij. Dat is een Autisme assistentiehond.

Wat doet een Autisme assistentiehond voor iemand met Autisme Spectrum Stoornis?

• Onvoorwaardelijke vriendschap: een maatje dat er altijd en overal voor haar is.

• Emotionele steun: een assistentiehond herkent spanningen eerder dan zijn baasje en biedt steun en comfort, ook in onbekende of drukke situaties.

• Begrenzing: een assistentiehond waarschuwt bij opkomende overprikkeling en helpt om grenzen aan te geven.

• Structuur: een assistentiehond brengt routine in de dag en stimuleert om actief te zijn en de buitenwereld in te gaan.

Een Autisme assistentiehond kan het verschil maken voor Nienke

Een Autisme assistentiehond kan de kwaliteit van Nienkes leven aanzienlijk verbeteren. Een assistentiehond kan haar begeleiden, veiligheid bieden en haar helpen stappen te blijven zetten in het leven. Haar zelfstandigheid en zelfredzaamheid worden door de assistentiehond vergroot. Met een hond als maatje aan haar zijde zal ook haar zelfvertrouwen toenemen. Samen met deze hond die overal mee naar toe mag, kan Nienke wél meedoen aan het leven buiten ons huis.

Hoe wordt een hond een Autisme assistentiehond?

Nienke wil zelf een hond opleiden tot haar Autisme assistentiehond via het teamcoachingsprogramma van BulterSmekke Assistance Dogs (www.bultersmekke.nl). In dit twee jarige programma leidt ze haar eigen hond in de thuisomgeving en onder intensieve begeleiding van een ervaren instructeur op tot een internationaal gecertificeerde assistentiehond die toegang heeft tot vrijwel alle publieke ruimten. Het trainingsprogramma is maatwerk en sluit daardoor optimaal aan bij wat Nienke nodig heeft.

Waarom deze actie?

Het opleiden van een hond tot een Autisme assistentiehond kost veel geld. Het teamcoachingsprogramma van BMA kost ruim € 20.000. De zorgverzekeraar vergoedt dit niet en ook de gemeente Haarlem geeft hier via de WMO geen financiële steun voor. Daarom starten wij deze actie op om via crowdfunding de financiële middelen te verzamelen om het teamcoachinsgprogramma te bekostigen.

Hiermee kunnen we Nienke helpen om het mogelijke mogelijk te maken. Samen met haar assistentiehond kan ze op termijn wel een opleiding volgen of gaan werken en zo haar droom om laborant te worden realiseren.

Elke bijdrage, groot of klein, brengt Nienke dichterbij een assistentiehond.

Kun je niet doneren? Help ons dan door dit bericht te delen met zoveel mogelijk mensen. Samen kunnen we het verschil maken voor Nienke!

Alvast bedankt voor jullie hulp en betrokkenheid.

Liefs, mede namens Nienke

Simone


Donate

Donations 

  • Anonymous
    • €500
    • 10 hrs
  • Jacqueline Winnen
    • €20
    • 10 d
  • Andrei Olteanu
    • €100
    • 13 d
  • JJJ Hensgens
    • €100
    • 14 d
  • Linda Klerk
    • €25
    • 14 d
Donate

Organizer

Simone van Driel
Organizer
Haarlem

Your easy, powerful, and trusted home for help

  • Easy

    Donate quickly and easily

  • Powerful

    Send help right to the people and causes you care about

  • Trusted

    Your donation is protected by the GoFundMe Giving Guarantee